RECENZIA: Sada cestovných tašiek Heys HiLite

Od 19. 10. 2018 Testujeme
Tašky Heys HiLite Recenzia

Cestovných tašiek a taštičiek je toľko druhov, že sme s rozhodli neleniť a do ich testovania sme sa pustili naozaj vo veľkom.

Firma Heys, obľúbený výrobca batožiny, nám umožnila otestovať kompletnú sériu cestovných doplnkov HiLite. Vyskúšali sme, čo sa dalo – od malej messenger taštičky až po veľkú cestovnú tašku. A ako to dopadlo? To sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Posúďte sami, ktorá varianta bude pre vás tá pravá.

Heys HiLite RFID Crossbody Messenger

Crossbody Messenger je športovejšia alternatíva kabelky s množstvom kapsičiek a funkčných vychytávok. Na prvý pohľad ma trochu prekvapila veľkosť, ktorá je na tento typ príručnej tašky vcelku nadštandardná. Nakoniec ale musím uznať, že do nej práve vďaka veľkorysejším rozmerom zmestím ozaj všetko, čo potrebujem.

VýhodyNevýhody
+ množstvo kapsičiek- nečalúnený popruh
+ väčší objem- tvrdšia látka
+ športový vzhľad

Na prednej strane tašky sa pod vekom nachádza ďalšie funkčné vrecko s úchytom na dve ceruzky,  so sieťovaným vreckom, pútkom na kľúče a dvoma priehradkami na mobil. Na môj smartphone bola použiteľná iba tá väčšia kapsička, menšiu s príklopkou na suchý zips ale spokojne obsadili okuliare. Obe sú totiž mäkko vyčalúnené.Taška Crossbody Messenger má hlavné vrecko s vekom, ktoré sa zatvára pomocou silných magnetov. Z vonkajšej strany príklopky nájdete hneď tri kapsičky na zips, z toho je jedna vo vnútri mäkko čalúnená, vhodná na elektroniku alebo napríklad okuliare. Zvnútra príklopky je potom pomerne veľké vrecko na zips a malá priehľadná kapsička na menovku alebo cestovný lístok na MHD.

Vnútri hlavnej komory potom nájdete priestor na 10” tablet a jedno vrecko uzavierateľné na zips. V zbytku priestoru je stále dosť miesta na diár, knižku a ďalšie každodenné nevyhnutnosti. Priestor je prekrytý fóliou s RFID ochranou pre bezpečie dát na vašich kartách. Ja som túto vymoženosť úplne nevyužila, ale je dobré o nej vedieť.

Heys Hilite RFID Crossbody messengerŠikovnou vychytávkou je bočné vrecko na dáždnik alebo na malú fľašu s pitím. Vrecko totiž môžete zmenšiť scvaknutím cvočky, a tak je na taške prakticky neviditeľné. Na zadnej strane sú ďalšie dve vrecká – jedno na magnetické zapínanie a druhé na zips. Vnútri sa nachádzajú malé ploché kapsičky, jedna sieťovaná a druhá pevná na zips.

Malé textilné ucho môžete použiť na zavesenie tašky na háčik. Nechýba ani nastaviteľný popruh na rameno. Je síce pravda, že by mohol byť trochu lepšie vyčalúnený, ale ani pri dlhšom nosení ma nijak zvlášť netlačil.

Heys HiLite RFID Crossbody Messenger hodnotím ako veľmi praktickú športovejšiu messenger tašku na každodenné nosenie. Plusové body získala za množstvo úložného priestoru a veľmi odolný materiál.

Heys HiLite Laptop Case

Batoh na notebook je úžasná a pohodlná vec, ale čo keď idete v šatách alebo „na slušno“? To už batoh nebýva to pravé orechové. A práve v takých situáciách príde príručná taška na notebook vhod. Ja som zvolila praktickú Heys HiLite Laptop Case v trendy odtieni námorníckej modrej.

VýhodyNevýhody
+ čistý design- vŕzgajúce popruhy
+ ideálna veľkosť
+ otvor na trolej kufra

Vnútri tašky je čalúnený priestor na notebook, kam sa mi podarilo vmestiť aj môjho obra s uhlopriečkou 16”. Malé kapsičky na drobnosti sú na vnútornej strane tašky, spolu s jedným väčším vreckom na zips. Príjemným prekvapením pre mňa bolo, že sa do tašky zmestí aj stredne hrubý zakladač veľkosti A4.Na prvý pohľad je taška jednoducho elegantná, bez množstva zbytočných zipsov a „cingrlátok“. Z prednej strany tašky je malé vrecko na mobil, vzadu potom nájdete ešte jedno vrecko, ktoré je vybavené zipsom aj na spodnej strane. Po jeho rozopnutí získate otvor na trolej kufra, a môžete sa tak na letisku pohodlne premiestňovať bez toho, aby ste mali ruky plné batožiny.

Kratšie popruhy sú pohodlné do ruky, hoci mi pri väčšej záťaži prišlo, že trošku „vŕzgajú“. Súčasťou tašky je odnímateľný popruh cez rameno, ktorý sa pomocou kovových karabín pripne do ôk na taške. Ramenný popruh si môžete vystužiť priloženým čalúnením, ktoré sa pomocou suchého zipsu upevní na popruh.

Heys HiLite Laptop Case splnila očakávania a rada si jej spoločnosť na cestách zase niekedy doprajem.

Heys HiLite RFID Laptop Tablet Tote

Tak z tejto tašky som bola nadšená najviac! Na prvý pohľad sa mi páčila designovo, veľkostne aj funkčne. Taška je podobná dámskej kabelke, v ktorej sa ale nachádza aj priestor pre 13” notebook.

VýhodyNevýhody
+ perfektne funkčný- škoda, že nebola skôr 🙂
+ množstvo kapsičiek
+ odnímateľný popruh
+ RFID ochrana dát

Heys HiLite RFID Laptop Tablet ToteDve uchá sú dostatočne dlhé na to, aby bolo možné tašku nosiť na ramene, čo osobne veľmi vítam. Súčasťou je aj dlhý popruh, ktorý k taške môžete pripnúť kovovými karabínami. Na popruhu je posuvné čalúnenie, vďaka ktorému je nosenie pohodlné aj pri väčšej záťaži.Na prednej strane je priestorné vrecko s mäkkým čalúnením na magnetické zapínanie. V zadnej časti potom nájdete menšie vrecko na drobnosti, ktoré ale má super vychytávku v podobe druhého zipsu. Po rozopnutí tak získate otvor, za ktorý tašku hravo zavesíte na trolej kufra.

Vnútorné usporiadanie som už trošku načrtla – okrem čalúneného vrecka na notebook je tu malé vrecko na zips a dve drobné kapsičky na mobil či iné nevyhnutnosti. Taška disponuje RFID ochranou proti zneužitiu dát. Hlavný priestor tašky samozrejme môžete bezpečne uzavrieť na zips.

Všestrannosť tašky Heys HiLite RFID Laptop Tablet Tote a jej veľkosť tak akurát ju v tejto sérii doplnkov jednoznačne vyniesli na prvé miesto.

Heys HiLite Multi-Zip Boarding Duffel

Toto je ozajstný obor! Na každodenné nosenie je taška Heys HiLite Multi-Zip Boarding Duffel o objeme 28 litrov vcelku veľká, ale keď je treba sa zbaliť na jeden či dva dni, tak vám určite príde vhod. Veľkostne odpovedá bežnej palubnej batožine, takže s ňou môžete bez problémov cestovať aj na väčšie vzdialenosti lietadlom.

VýhodyNevýhody
+ veľkosť palubnej batožiny- veľká na bežné nosenie
+ praktické vnútorné usporiadanie- tuhší materiál
+ otvor na trolej
+ svetlá látka vnútri

Taška má na prednej strane dve malé vrecká na zips, ktoré sú mäkko čalúnené. Nad nimi je väčšie, taktiež čalúnené, vrecko, do ktorého môžete dať aj tablet alebo diár. Na stranách nájdete dve vrecká na pitie alebo dáždnik. Samozrejmosťou je vrecko v zadnej časti, ktoré sa po rozopnutí zmení na otvor na kufor.

Heys HiLite Multi Zip Boarding duffel BlackVnútorný priestor tašky je ozaj veľkorysý a svojou výrazne žltou farbou vám maximálne uľahčí hľadanie tmavej elektroniky. Dve veľké bočné priehradky na zips sú doplnené troma menšími kapsičkami a troma pútkami na pero. Samozrejmosťou je čalúnený oddiel na notebook, do ktorého zmestíte aj niektorých 17” velikánov. Hlavnú komoru môžete zavrieť dvojcestným zipsom, aby počas presunov ostali všetky veci na svojom mieste.

Kladne hodnotím dno vystužené malými kovovými nožičkami, ktoré pomáhajú zvýšiť odolnosť tašky a jej stabilitu. Na druhú stranu, malý nedostatok vidím v nemožnosti si tašku zamknúť. Jazdce zipsu totiž nemajú očká na otvor zámočka.

Ktorá z tašiek vás zaujala najviac? Podeľte sa s nami o svoje dojmy v komentároch!

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi!

Tiež sa vám môže páčiť

Žiadne komentáre

    Zanechať odpoveď